Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Ένα από τα πρώτα θέματα που έθεσε η νέα Διεύθυνση του σχολείου στον Δήμαρχο Αγίας Παρασκευής κ. Μυλωνάκη ήταν η αναβάθμιση των ηχητικών-μικροφωνικής του αμφιθέατρου, καθώς η υφιστάμενη ηχητική εγκατάσταση δεν κάλυπτε τις ανάγκες του χώρου. Το αμφιθέατρο των ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής αποτελεί στολίδι για την πόλη, είναι ο χώρος που έχει τις περισσότερες παραχωρήσεις για εκδηλώσεις και επιμορφωτικές ημερίδες, χρησιμοποιείται για τις ανάγκες του μαθητικού φεστιβάλ και εξυπηρετεί τα δύο συστεγαζόμενα σχολεία και το Εργαστηριακό Κέντρο Αγίας Παρασκευής. Με μεγάλη χαρά διαπιστώσαμε ότι η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κυρία Τάνια Νικολούλια έφερε το θέμα προς ψήφιση στις πρώτες κιόλας συνεδριάσεις της επιτροπής και έτσι σήμερα οδεύουμε προς την ολοκλήρωση των εργασιών. Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο και την Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής για τα γρήγορα αντανακλαστικά.

© 2018-2024 | ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΣΧΕΔΙΑΣΗ: ΛΙΑΧΝΗ ΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ | 2023-2024 ΑΝΑΝΕΩΣΗ : ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ