Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Το αναγνωστήριο της Βιβλιοθήκης
θα λειτουργεί από 3 Μαρτίου 2023 ως εξής:
Δευτέρα: 6 η ώρα (Λάρδα, Παπαγεωργοπούλου)
Τρίτη: 5 η ώρα (Λάρδα, Παπαγεωργοπούλου)
Παρασκευή: 4 η ώρα (Παπαγεωργοπούλου, Τζαγκαρουλάκη)

Σύμφωνα με τον εγκεκριμένο από τους Συλλόγους Διδασκόντων των συστεγαζόμενων σχολείων Κανονισμό της Βιβλιοθήκης:

• Κάθε μαθητής δικαιούται να πάει στο αναγνωστήριο 2 ώρες/εβδομάδα, αφού ενημερώσει τον εκπαιδευτικό με τον οποίο έχει μάθημα.
  • Από κάθε τμήμα μπορούν να πάνε στο αναγνωστήριο την ίδια διδακτική ώρα μέχρι 2 μαθητές.
  • Στη Βιβλιοθήκη κάνουμε ησυχία, δεν τρώμε, δεν πίνουμε και δεν χρησιμοποιούμε τα κινητά μας.
  • Οι απουσίες δικαιολογούνται, εφόσον ο μαθητής περάσει πράγματι τη διδακτική ώρα στο αναγνωστήριο, διαβάζοντας βιβλίο/περιοδικό της Βιβλιοθήκης ή δικό του.
  • Για τη δικαιολόγηση θα πάρει υπογεγραμμένο σημείωμα από υπεύθυνο της Βιβλιοθήκης, το οποίο θα δώσει στον απουσιολόγο του τμήματός του.
  • Μεγαλύτερες ομάδες μαθητών που επιθυμούν να κάνουν χρήση του αναγνωστηρίου για εργασίες θα συνεννοηθούν έγκαιρα με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.
© 2018-2024 | ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΣΧΕΔΙΑΣΗ: ΛΙΑΧΝΗ ΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ | 2023-2024 ΑΝΑΝΕΩΣΗ : ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ