Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές, γονείς και κηδεμόνες,

Παραλαμβάνοντας την σκυτάλη από τον προκάτοχό μου, ευελπιστώ να προσθέσω και εγώ ένα λιθαράκι στη θετική παράδοση που έχει δημιουργήσει το σχολείο μας τα τελευταία χρόνια. Βρίσκομαι με χαρά και πάλι στην τεχνική εκπαίδευση και υπόσχομαι ότι με σκληρή δουλειά θα επιτελέσω το διοικητικό και εκπαιδευτικό μου έργο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Στόχος μου είναι ένα σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία, δημοκρατικό και ανθρώπινο! Ένα σχολείο ελκυστικό σε μαθητές και εκπαιδευτικούς! Ένα σχολείο που χρησιμοποιεί σύγχρονες παιδαγωγικές μεθόδους, που πρωτοπορεί και που δίνει διέξοδο στα αδιέξοδα της νεολαίας μας! Ένα σχολείο αξιών, με σεβασμό στην προσωπικότητα όλων των μελών του!

Προσδοκώ την συνεργασία σας και ζητώ να στηρίξετε το σχολείο στα εύκολα, αλλά κυρίως στα δύσκολα!

του 1ου ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής

Μπαλάσκας Αθανάσιος

Φυσικός – Ραδιοηλεκτρολόγος

Μ.Sc. Ηλεκτρονικής Φυσικής