Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Σήμερα στο αμφιθέατρο του 1ου και 2ου ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου. Η χορωδία μας υπό την επίβλεψη του εκπαιδευτικού Ντόκου Γεωργίου (Θεολόγου) τραγούδησε τα κάλαντα και άλλα χριστουγεννιάτικα τραγούδια, η χορευτική μας ομάδα υπό την επίβλεψη του κ. Τσάγγα Κωνσταντίνου (Φυσικής Αγωγής) χόρεψε παραδοσιακούς χορούς, ενώ στο τέλος υπήρξε και πρόγραμμα μοντέρνων χορών υπό την εποπτεία της κας Καμμένου Ελένης (Χημικού). H επιμέλεια των κειμένων της γιορτής έγινε από την φιλόλογό μας κα Πελεκάνου Άννα. Στο φουαγιέ του κτιρίου πραγματοποιήθηκε το δεύτερο μέρος του μαθητικού bazaar στο οποίο συγκεντρώθηκε ένα αξιοσέβαστο ποσό το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για την γιορτή αποφοίτησης των παιδιών της Γ’ τάξης και για άλλες σχολικές δράσεις. Αποφασιστικό ρόλο στην επιτυχία του bazaar έπαιξε η αεικίνητη κα Καμμένου. Τέλος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου συνέδραμε δημιουργώντας ένα πολύ ωραίο μπουφέ! Η ατμόσφαιρα ήταν εορταστική και όλοι έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις για τις διακοπές των Χριστουγέννων.  Συγχαρητήρια σε παιδιά, εκπαιδευτικούς και γονείς για την πραγματοποίηση αυτής της όμορφης εκδήλωσης.

© 2018-2024 | ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΣΧΕΔΙΑΣΗ: ΛΙΑΧΝΗ ΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ | 2023-2024 ΑΝΑΝΕΩΣΗ : ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ