Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι ενόψει λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ., ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-2025 παρακαλούμε:

1. Να μελετήσετε προσεκτικά την επιστολή από τη Γενική Διεύθυνση Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.
  2. Να συμπληρώσετε δύο (2) υπεύθυνες δηλώσεις ως εξής:

α. ο γονέας/κηδεμόνας που θα υποβάλει την ηλεκτρονική αίτηση, δηλαδή ο «Κηδεμόνας E-eggrafes», να συμπληρώσει την Υπεύθυνη Δήλωση Α.

β. ο έτερος κηδεμόνας να συμπληρώσει την Υπεύθυνη Δήλωση Β.

• Να αποστείλετε/καταθέσετε στο σχολείο έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr τις παραπάνω δηλώσεις.

Προς διευκόλυνσή σας, δίνεται ο σχετικός σύνδεσμος του GOV.GR

Παρακαλούμε για την πιστή τήρηση της προθεσμίας κατάθεσης της δήλωσης.

Αθανάσιος Μπαλάσκας

© 2018-2024 | ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΣΧΕΔΙΑΣΗ: ΛΙΑΧΝΗ ΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ | 2023-2024 ΑΝΑΝΕΩΣΗ : ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ