Παπαφλέσσα 17, 153 41 Αγία Παρασκευή Αττικής | Τηλέφωνο: 210 6523968|email: mail@1epal-ag-parask.att.sch.gr

Σε μια μεγάλη γιορτή για την εκπαιδευτική κοινότητα και για την τοπική κοινωνία, ο Δήμος Αγίας Παρασκευής βράβευσε τους αποφοίτους των σχολείων της πόλης που πέτυχαν την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις της σχολικής χρονιάς 2021-2022. Η ζεστή εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 3 Ιανουαρίου 2023, στο αμφιθέατρο 1ου & 2ου ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής, παρουσία πλήθους κόσμου -μαθητών, γονέων και κηδεμόνων, εκπαιδευτικών και εκπροσώπων της τοπικής κοινωνίας.
«Το ανθρώπινο δυναμικό του Τμήματος Παιδείας Δήμου Αγίας Παρασκευής σε μία σεμνή και όμορφη τελετή συνεχάρη με αυτόν τον τρόπο γονείς και μαθητές για την προσπάθειά τους και την εκπαιδευτική τους επιτυχία» ανέφερε ο Δήμαρχος, Βασίλης Ζορμπάς, ο οποίος ευχήθηκε σε όλα τα παιδιά καλή πρόοδο και όμορφη συνέχεια στη ζωή τους. Ο πρώην Δήμαρχος, Γιάννης Σταθόπουλος, ευχήθηκε με τη σειρά του «στους επιτυχόντες καλή πρόοδο στις Σχολές τους, επιτυχίες στις επιδιώξεις τους, αλλά και στους μη επιτυχόντες, καλή συνέχεια με στόχευση και αγώνα».
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν και βράβευσαν επιτυχόντες: οι αντιπεριφερειάρχες Γιάννης Κεχρής και Βασίλης Γιαννακόπουλος, οι αντιδήμαρχοι Διονύσης Λέκκας, Νίκος Ζόμπολας, Νίκος Κωβαίος, ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θόδωρος Μπουρλιάσκος και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κώστας Γουργούλης, αρχηγοί συνδυασμών, δημοτικοί σύμβουλοι, οι διευθυντές των δύο ΕΠΑ.Λ, Κωνσταντίνος Ντάβος και Βασιλική Ρίζου,
η γραμματέας της Ένωσης Γονέων Στελίνα Χαιρέτη, κ.α.
Με ιδιαίτερη χαρά καμαρώσαμε τους επιτυχόντες του σχολείου μας που κατάφεραν να παραστούν στην εκδήλωση και να παραλάβουν οι ίδιοι το βραβείο τους. Ο Διευθυντής Κωνσταντίνος Ντάβος συνεχάρη τους επιτυχόντες, τις οικογένειες και τους καθηγητές τους, τους ευχήθηκε καλή συνέχεια, ενώ τόνισε ότι η εκπαιδευτική κοινότητα του 1 ου ΕΠΑ.Λ. Αγίας Παρασκευής θα είναι πάντοτε το σπίτι όλων των αποφοίτων μας, επιτυχόντων και μη.

© 2018-2024 | ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΣΧΕΔΙΑΣΗ: ΛΙΑΧΝΗ ΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ | 2023-2024 ΑΝΑΝΕΩΣΗ : ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΑΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ